پنج علت آسیب دیدگی و درد مچ دست از گلف: Featured

29 تیر

پنج علت آسیب دیدگی و درد مچ دست از گلف:

درد مچ دست در میان افرادی که به طور منظم گلف بازی می کنند رایج است. این صدمات اغلب به دلیل مکانیک ضعیف، استفاده بیش از حد یا ضربه رخ می دهد. با این حال، یافتن درمان مناسب برای کاهش علائم به علت اصلی بستگی دارد. به راهنمای ما نگاهی بیندازید تا به شما کمک کند بفهمید که چه چیزی باعث درد مچ دست هنگام بازی گلف می‌شود و چگونه یک متخصص پزشکی ورزشی می‌تواند به شما کمک کند در کوتاه‌ترین زمان به دوره مسابقه بازگردید.

علل درد مچ دست:

درد مچ دست و صدمات معمولاً در لحظه برخورد زمانی که چماق و توپ به هم می‌رسند رخ می‌دهد. دلایل متعددی برای بروز درد مچ دست گلف وجود دارد:

  • استفاده بیش از حد: بیشتر آسیب های مربوط به گلف در نتیجه استفاده بیش از حد است، به خصوص در گلف بازان تفریحی "جنگجوی آخر هفته" که در آخر هفته زیاد بازی می کنند و در طول هفته زیاد بازی نمی کنند. همچنین، کسانی که در تلاش برای بهبود هستند، اغلب بدون توقف به سطل های توپ ضربه می زنند که منجر به آسیب می شود.
  • ضربه زدن به سطح: ضربه زدن به تشک ها می تواند در مقایسه با چمن طبیعی، با هر بار تاب خوردن، نیروی شوک بیشتری به بدن وارد کند. این امر به ویژه در مورد اتوها صدق می کند زیرا قرار است با ضربه ای نزولی در مقابل ضربه توپ به آنها زده شود. هنگام ضربه زدن به تشک، مراقب باشید که ضربات آهنی زیاد (مخصوصاً اتوهای کوتاه) زیاد نباشد. هیبریدها، چوب‌های فروی، و آهن‌های بلند بیشتر با قوس جارویی برخورد می‌کنند و برای برخورد با تشک‌ها تا حدودی ایمن‌تر هستند.
  • ناهموار/ریشه/سنگ: بسیاری از آسیب‌های ناگهانی مچ دست در اثر ضربه‌ای که به سرعت ۱۰۰ مایل در ساعت بالا می‌رود و به‌دلیل برخورد از زمین ناهموار عمیق یا سنگ یا ریشه پیش‌بینی‌نشده قبل یا بعد از توپ، ناگهان کاهش می‌یابد. شایع ترین این صدمات عبارتند از: شکستگی Hook of Hamate، پارگی TFCC و تاندونیت. اطراف توپ را به دقت بررسی کنید تا مطمئن شوید که هیچ جسم غیرقابل حرکتی در مسیر چرخش شما وجود ندارد. اگر در یک راند غیر رقابتی بازی می‌کنید، یک دراپ را در نظر بگیرید، یا اگر در یک راند رقابتی بازی می‌کنید، پنالتی غیرقابل بازی را در نظر بگیرید.
  • تکنیک سوئینگ ضعیف: بسیاری از آسیب‌ها به دلیل تکنیک ضعیف مانند گرفتن بیش از حد محکم چوب رخ می‌دهند. برای کمک به ساخت تکنیک مناسب، با یک مربی معتبر گلف تماس بگیرید!

آسیب قبلی: گلف بازانی که در گذشته از ناحیه مچ دست یا ساعد آسیب دیده اند، در آینده بیشتر مستعد درد مچ دست و آسیب هستند. متأسفانه، بسیاری از بیمارانی که مشتاق بازگشت به بازی هستند، این کار را زودتر از زمان لازم برای بهبودی انجام می دهند. پس از آسیب دیدگی تا زمانی که دامنه حرکتی کامل و بدون درد مچ دست وجود ندارد، به بازی گلف بازنگردید. همچنین آسیب های طولانی مدتی که درمان نمی شوند می توانند منجر به آسیب دائمی در ساختار زیرین مچ شوند.

چه زمانی به جراح ارتوپد مراجعه کنیم؟

هنگامی که درد مچ دست برای اولین بار ظاهر می شود، اولین قدم استراحت و استفاده از یخ در صورت بروز تورم است. بسته بندی فشاری یا مچ بند نیز ممکن است برای کاهش ناراحتی مفید باشد. اگر علائم شما بیش از یک هفته ادامه داشت یا درد بدتر شد، با جراح ارتوپد خود تماس بگیرید.

در طول معاینه، پزشک در مورد علائم شما می پرسد و مچ دست شما را معاینه می کند. آنها ممکن است آزمایشی مانند اشعه ایکس، سونوگرافی، توموگرافی کامپیوتری (CT) یا تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) را برای کمک به تشخیص مشکل درخواست کنند.

به عنوان مثال، اگر آسیب مچ دست گلف شما نتیجه تاندونیت باشد، پزشک ممکن است استراحت و فیزیوتراپی را پیشنهاد کند. تزریق پلاسمای غنی از پلاکت یا کورتیکواستروئید نیز می تواند به کاهش التهاب در ناحیه آسیب دیده برای شروع روند بهبود کمک کند. جراحی، مانند آرتروسکوپی مچ دست، ممکن است یک گزینه باشد اگر روش‌های دیگر کمکی نکنند. این شامل ترمیم بافت داخل یا اطراف مچ دست با استفاده از یک دوربین کوچک و ابزار جراحی است.

برای استخوان شکسته، ممکن است به گچ/بریس نیاز باشد تا جراحت بهبود یابد و در نهایت ممکن است فیزیوتراپی مورد نیاز باشد. شکستگی Hook of Hamate اغلب نیاز به جراحی دارد زیرا این استخوان معمولاً به خودی خود بهبود نمی یابد.

درد مچ دست گلف می تواند عملکرد شما را در زمین گلف بسیار تحت تاثیر قرار دهد. "مرکز تعالی" ارتوپدی نیویورک میزبان بیش از 10 جراح دست پزشک متخصص طب ورزشی است که مراقبت های شخصی را برای طیف گسترده ای از آسیب های ارتوپدی ارائه می دهند. برای شروع سفر درمانی خود، امروز در یکی از مکان‌های ما در شهر نیویورک یک قرار ملاقات در مطب یا پزشکی از راه دور بگیرید.